Móda on-line  »  Pletená móda
moda euromodaPro štíhlou postavu

 Informace

moda euromoda


Jaký je trend v pletené
módě pro rok 2013?
tip na úplet

pletení-detail

tip na pletení

pletena moda

pletena modaPletenému ošacení připadá důležitá role: poskytnout příjemné oblečení, splňující jak estetické požadavky, tak pohodlí i účelnost a zároveň překlenout rozdíly v módních směrech. Stále více se prosazuje určitá dynamika, která podporuje nové nápady, osvobozuje od vžitých konvencí a ponechává tak každé ženě možnost vytvořit si módu vlastní, takovou, která jí vyhovuje.

Pleteme, háčkujeme

Fantazii se meze nekladou, úplet se nosí pořád a ručně upletený svetr pořád stojí v popředí světa módy. Výběr materiálu je důležitý, nejlepší je samozřejmě vlna. Čím víc umělých přísad je v úpletu, tím je nižší kvalita svetru. Barevné vzory, copánky, dírkované vzory, hladké úplety s nápadnými doplňky..
Uplést si hezký svetr není tak obtížné a zdlouhavé, jak mnohá začátečnice předpokládá.

Ruční práce - pletení

Existují různé techniky pletení,  jedno však mají společné:  jehlice a klubko vlny, čas a trpělivost. Základní strukturu úpletu tvoří vzájemně propojené smyčky přízí - nekonečné možnosti pro modely a vzory. Pletení, to nejsou jen teplé zimní ponožky a svetry,  pletení je skvělá příležitost k relaxaci a uvolnění, pomáhá proti stresu a rytmický klapot jehlic má podobný účinek jako yoga nebo meditace. Pletení působí dokonce i na snížení krevního tlaku, takže kdo plete, dělá i něco pro zdraví!

Dobrá karma při pletení

Opakující se pohyby při pletení mají v sobě něco velmi uklidňujícího. Prohlédněte si tvář osoby při pletení: její výraz je pozorný a zároveň uvolněný.  Rytmický pohyb při
pletení a zaměření pozornosti na střídající se očka v úpletu má v sobě něco meditativního. Každá pletařka vám to potvrdí.
Pletením z krásné příze na exkluzivní svetříky a měkoučké vlny na kouzelné svetry získáváme dobrý tvůrčí pocit, vytváříme něco konkrétního. Kdo plete, nikdy
nesmyslně nemarní čas, může si pletením krátit dlouhé chvíle při čekání u lékaře, komerční přestávky v televizi a podobně. Pletení můžeme vzít sebou kamkoliv, zvláště, jedná-li se o něco malého. Úplet, který vyžaduje více koncentrace nebo když dosáhne větších rozměrů je lepší dělat doma.
Pletení nám, ať už jsme kdekoliv, dává trochu jistoty. A to není v dnešním anonymním světě každodenního života špatné.

Kdo neplete,

tomu nezbývá nic jiného, než si oblečení z úpletu koupit v některém obchodě s módou, pleteného oblečení je dost velký výběr. Nebo si můžete svetr podle vlasního nápadu nechat u šikovné pletařky uplést, v tom případě musíte ale počítat s tím, že to bude o něco dražší.

Tip na pletení z přehlídky módní kolekce svetrů pro rok 2013 v New Yorku
Jak na vlastní stránky | Domena | Hosting | Generator xml | Bleskový výdělek
Copyright © 2007-2015  Moda.MyOwnOne.info    Site Meter